Tuesday

Muhammara - Me salce dhe arra

*150gr arra te thyera ne mikser
*2 feta buke te ndenjuara pa kore
*1 limon i shtrydhur
*1 filxhan vaj ulliri
*2 thelpinj hudhre

*1 luge caji piper i kuq

*1 luge salce speci


Lagni buken dhe perzieni me arrat, shtoni hudhrat e shtypura, limonin, vajin e ullirit, salcen dhe erezat dhe perzini mire te gjitha bashke.

Zbukurojeni siper me majdanoz dhe arra.
Ju befte mire.


No comments:

Post a Comment