Friday

Supe me brokoli

*50 gr laker brukseli (e vogel, jeshile)
*1/2 kg brokoli
*4 kokrra patate
*1 kokerr qepe (sipas deshires)
*2 cope vaget ( tablet leng pule/mishi)
*vaj ulliri
*piper
*kripe

Qeroni patatet dhe pritini ne copeza te vogla. Patatet, brokolin dhe lakren hidhini ne nje tenxhere dhe skuqini ne vajin e ullirit. Shtojini uje derisa ti mbuloni, pastaj dhe vagetat, kripen, biberin.
Zieni derisa te zbuten. Pasi te zbuten, perzieni me blender bashke me ujin.
Supa eshte gati. Ju befte mire.

No comments:

Post a Comment